درباره انتشارات همشهری

آرم انتشارات همشهری

 

درباره ما:

انتشارات مؤسسة همشهری در جهت ارتقا سطح فرهنگی و آگاهی‌های جامعه، از سال 1373 به فعالیت حرفه‏ای در بازار نشر پرداخته و تا کنون 124 عنوان کتاب با موضوع‌های گوناگون چاپ، و روانه بازار نشر کرده است.
این مرکز با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و امکانات مؤسسة همشهری، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مؤسسه‌های فرهنگی‌‌ ـ‌‌ ‌مطبوعاتی ایران، از سال ۱۳73 فعالیت خود را آغاز کرد و تا سال 1383 در مجموع 65 عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف منتشر کرد.


انتشارات همشهری پس از وقفه‌ای 2 ساله، مجدداً فعالیت خود را از مرداد ماه 1385آغاز کرد و عمده فعالیت خود را بر چاپ کتاب‌هایی در سه زمینه موضوعی شامل کتاب‌های برگرفته از مجموعه نشریات مؤسسه، کتاب‌های حوزه علوم ارتباطات و کتاب‌هایی در زمینه حوزه شهری و شهرنشینی متمرکز کرد و تا سال 1386، 15 عنوان کتاب برگرفته از چاپکرده‌های پراکنده مطبوعاتی همشهری، که قابلیت کتاب شدن را دارا بودند، در موضوع‌های مختلفی چون خانه و خانواده، پزشکی، روانشناسی، ادبیات و روزنامه‌نگاری چاپ کرد.


این مرکز سپس در سال 1386 در راستای حرفة مطبوعاتی مؤسسه و نیز فقر منابع موجود در حوزه علوم ارتباطات و روزنامه‌نگاری کشور، تمرکز خود را بر چاپ کتاب‌های تخصصی حوزه ارتباطات و رسانه گذاشت و با بهره‌گیری از چهره‌های شناخته شده و دانشگاهی در انتخاب، تألیف و ترجمه کتاب‌های این حوزه، به چاپ کتاب در این عرصه پرداخت.


انتشارات در ادامه با هدف آشنایی با بنیان‏گذاران ایرانی‌ ـ اسلامی فرهنگ و تمدن بشری، انتشار مجموعه 50 جلدی «اندیشه‌مندان ایران و اسلام» را نیز در دستور کار خود قرار داد؛ مجموعه‏ای 50 جلدی درباره زندگی‌نامه، شرح احوال، آرا و آثار اندیشه‏مندان ایران و اسلام که در حوزه‏های مختلفی چون فلسفه، عرفان، فقه، حدیت، هنر، ادبیات، تفسیر، تاریخ و.... است.
این مرکز در مجموع از سال 1386 تا کنون 67 عنوان کتاب روانه بازار نشر کرده است.


انتشارات همشهری در حال حاضر با گسترش حوزه فعالیت خود قصد دارد علاوه بر انتشار کتاب‌های تخصصی در حوزه رسانه و علوم ارتباطات و نیز مجموعه اندیشه‌مندان ایران و اسلام، به فعالیت در زمینه‌های زیر نیز بپردازد:
1. چاپ و نشر کتاب‌‌های مورد نیاز و ناظر به گرایش‏ها و علاقه‏مندی‏های مخاطبان، در سایر حوزه‏های علوم انسانی؛
2. فعالیت در حوزه انتشار کتاب وی‍ژه اقشار اجتماعی مختلف مانند انتشار کتاب کودک و نوجوان، انتشار کتاب دانش‏آموزی و...؛
3. فعالیت در زمینه ارائه خدمات نشر؛
4. ارائه خدمات در شبکه توزیع کتاب و محصولات فرهنگی.

کتاب همشهری
«کتاب همشهری» از دی ماه 1385 تاکنون به‌منظور گسترش عملی فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارتباط هر چه بیشتر گروه‌های گوناگون اجتماعی با کتاب، منتشر شده است.
این کتاب‌ها در حوزه‌های گوناگون داستان، ادبیات کهن، ادبیات مذهبی، دفاع مقدس، مفاخر ایران، مهارت‌های زندگی، طنز و ... پنج‌شنبه‌های هر هفته به ضمیمه روزنامه به خوانندگان اهدا می‌شود.

 

کادر اداری انتشارات همشهری

همکاران تمام وقت انتشارات

 

کارشناس انتشارات: علی لبافی                            a.labafi@hamshahri.org

مدیر فروش: مهدی لبافی                                     m.labafi@hamshahri.org

صفحه آرایی و نمونه خوانی:خانم سربندی               Sarbandi@hamshahri.org

مسئول دفتر : خانم شریفلو                                  Sharifloo@hamshahri.org

طراح و گرافیست: علی ازکاری                               ali.azkari@gmail.com

 

Designed and Developed by DORHOST

استفاده از کلیه مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.