معرفی کتاب

معرفی کتاب " والدین راه دور "

اخبار نشر  - کتاب "والدین راه دور" از سری کتاب های روانشناسی انتشارات همشهری است که نوشته ی میریم گالپر کوهن و ترجمه ی وحید ایمن می باشد. این کتاب که به چاپ دوم هم رسیده است یکی از کتاب های موفقی است که با استقبال بی نظیر مردم آمریکا و سایر نقاط جهان مواجه شده است. هدف از ترجمه ی این کتاب کمک به پدر و مادرهایی است که از میوه های زندگی خود بی بهره مانده و از آن ها دور هستند یا کودکانی که ناخواسته برای همیشه از مهر و عاطفه یکی از والدین محروم شده اند و ناگزیرند خود را با شرایط موجود وفق دهند. مولف در این کتاب مسائل والدین و فرزندان طلاق را از زوایای گوناگون احساسی و اجتماعی بررسی می کند و اثرهای مخرب آن را بر اعضای خانواده ی سابق بخصوص فرزندان برمی شمارد.

گالپر کوهن نویسنده ی این کتاب در مقدمه ی کتاب آورده است : من خود را مدیون همه ی خانواده های دور- اعم از پدر و مادرها بچه ها پدربزرگ ها و مادر بزرگ هایی- می دانم که علی رغم موانع و مشکلات بزرگ داستان هایی درباره رنج بردن و تعهد به نزدیک بودن به فرزندان شان برای من تعریف کرده اند. داستان های آنها به من الهام داد و گاه مرا گریان کرد.این حکایت ها قلب و روح کتاب من است. من صمیمانه از همه ی آن ها تشکر می کنم.

در قسمتی از کتاب می خوانیم :

والدین راه دور با مسائل خاصی روبرو هستند.مهمترین مسئله برای آنان این است که چگونه می توانند مانند سابق در زندگی فرزند خود مثل گذشته مطرح باشند . در سمت مشاور خانواده به این امر پی برده ام که هرچیزی بهتر از هیچ چیز است و به قول معروف : کاچی به از هیچی. ارتباط با والدین به هر نحو که باشد بهتر از فقدان ارتباط است. بچه ها در مورد والد غایب خود سوال های عذاب آوری را مطرح می کنند. اگر والدی در حق آنها بی توجهی کرده باشد بچه ها ارزش وجودی خود را زیر سوال می برند . آن ها از خود می پرسند چه خلافی انجام داده اند که سزاوار داشتن رابطه ای صحیح با پدر یا مادر خود نبوده اند .

"والدین راه دور در 184 صفحه و به قیمت 6200 تومان در انتشارات همشهری منتشر شده است.

کد مطلب: 16497
زمان انتشار: چهارشنبه 2 بهمن 1392 - 10:23:12
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

Designed and Developed by DORHOST

استفاده از کلیه مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.