دیگر مطالب کتاب‌های منتشر شده
فرزانه توس؛ مروری بر زندگی و شاهنامه ابوالقاسم فردوسی

فرزانه توس؛ مروری بر زندگی و شاهنامه ابوالقاسم فردوسی

کتاب‌های منتشر شده > اندیشمندان ایران و اسلام  - شهرت همواره در نهاد خود با نوعى ابهام و پوشیدگى همراه است. گویى هر چه شهرت و آوازه بیشتر باشد، مستورى و پرده‏نشینى افزایش مى‏یابد. فردوسى در زمره بلندآوازگانى است که در بند چنین پیچیدگى و ابهامى گرفتار آمده است. سراینده حماسه ملّى ایران که در طول هزاره گذشته، همواره نماد هویّت ایرانى بوده و با آفرینش شاهنامه، شناسنامه‏اى برازنده و شایسته به دست همه ایرانیان داده است، خود از داشتن سرگذشتى روشن و آشکار بى‏بهره مانده است. با این همه شاهنامه بسان رشته‏اى استوار و ناگسستنى او را به «جان و خرد» یکایک ایرانیان پیوند زده است.این دفتر کوچک جوانان و علاقه‏مندانِ تازه گام نهاده به راه فردوسى‏شناسى و شاهنامه‏پژوهى را مخاطب خود قرار داده تا از سویى شاهنامه و از سوى دیگر با خالق آن بیش از پیش آشنا شود.
  • نویسنده: سلمان ساکت
  • نوبت چاپ: اول1389
  • شمارگان: 2000 نسخه
  • قیمت: 3300 تومان

******

 

 

شهرت همواره در نهاد خود با نوعى ابهام و پوشیدگى همراه است. گویى هر چه شهرت و آوازه بیشتر باشد، مستورى و پرده‏نشینى افزایش مى‏یابد. فردوسى در زمره بلندآوازگانى است که در بند چنین پیچیدگى و ابهامى گرفتار آمده است. سراینده حماسه ملّى ایران که در طول هزاره گذشته، همواره نماد هویّت ایرانى بوده و با آفرینش شاهنامه، شناسنامه‏اى برازنده و شایسته به دست همه ایرانیان داده است، خود از داشتن سرگذشتى روشن و آشکار بى‏بهره مانده است. با این همه شاهنامه بسان رشته‏اى استوار و ناگسستنى او را به «جان و خرد» یکایک ایرانیان پیوند زده است.

این دفتر کوچک جوانان و علاقه‏مندانِ تازه گام نهاده به راه فردوسى‏شناسى و شاهنامه‏پژوهى را مخاطب خود قرار داده تا از سویى شاهنامه و از سوى دیگر با خالق آن بیش از پیش آشنا شود.

کد مطلب: 16381
زمان انتشار: یکشنبه 23 مرداد 1390 - 12:31:45
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

Designed and Developed by DORHOST

استفاده از کلیه مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.